29 Ocak 2015 Perşembe

Çocuk Mutfak Önlüğü


 Arkadaşımın oğluna diktiğim önlüğü gören kızım ''Anne bunu bana mı dikiyorsun '' diye defalarca sorunca ona da bir önlük dikmek farz oldu.Arkadaşımın oğluna diktiğim önlüğü fotoğraflamayı unutup gönderince yayımlayamadım.Arkadaşım fotoğraflayıp gönderirse sonraki günlerde onu da yayımlarım.
 Fotoğrafı çekmekte acele edince biraz bulanık çıkmış ama gerçekte daha güzel bir önlük oldu.Aplikesi hazır ,yapıştırma.Sarı duck ketnden önlüğün arkası pamuklu kumaşla astarlandı.
Bağcıkları boyundan başlayıp arkadan arkadan çaprazlanıp bağlanıyor.
Mutlu,huzurlu,sağlıklı günleriniz olsun...

26 Ocak 2015 Pazartesi

Sandalye Örtüsü Diktim

 Arkadaşımın mutfak sandalyeleri için internetten görüp model aldığı bir örtü bu.Kolay görünüp dikerken zorlandığım bir örtü oldu.Zorlandığım kısım dikim aşamasında oldu.Önce kumaş arasına biye çalışayım dedim.Biyeyi dikerken makinem duruverdi.Elle bile ne ileri ne geri döndüremedim.Bildiğiniz kasıldı kaldı.Neyseki eşimin elinden gelir, makineyi tamamen söküp tamir etti ama ben işi nasıl bitireceğim,yine aynı şekilde makineyi bozar mıyım diye tedirgin dikip, neyseki bitiriverdim.
Ölçü olarak benim sandalyeme uymadığı için sadece yandan çekim yaptım   :))
                             
 Örtünün orjinali budur.Çok şirin değil mi?Chair Cushions Free Pattern


 Bu örtünün arka kısmı.
 Biye kalın gelince,makine de dikmeyince korkumdan  dantelden biye yaptım.

 Çok kalın olacağı için astarlamasını elyafla birlikte elle diktim.
 Bu da sürpriz hediyesi runner.


Mutlu,huzurlu,sağlıklı haftalarınız olsun....Sevgilerimle...

12 Ocak 2015 Pazartesi

PED ÇANTALARI


 Diktiğim ped çantalarından bir kaç örnek.Buyrunuz :) Daha ilk fotoğrafta pembe çantanın ipliği de  çıkmış.Aaaa ne ayıp :) Değiştireyim yerlerini bari :)


1 Ocak 2015 Perşembe

RENKLİ İŞLER

Görüldüğü gibi lavanta keselerine devam ediyorum.Bu keseler renkli kumaşlarla daha bir güzel oluyorlar.Bunları genellikle diktiğim bebek battaniyesi ve ya bebek önlüğü takımlarının yanına hediye yapıyordum ama artık ayrı olarak da satıyorum.Ne şirinler ama değil mi?


 Aşağıdaki minik cüzdanlar da daha önce kestiğim ve bir  türlü dikemediğim işlerden.Sonunda onları da bitirdim.Keyif olsun diye yapmıştım.Asıl amaçları cüzdan ama şimdi düşündüm ped çantası da olabilir.


Çok güzel ,renkli ve çok mutlu günleriniz olsun. :)

handmadebynono © 2014. İzinsiz kopyalanamaz | Powered by-Blogger

Blog design-Şablon tasarım-Değmesn yağlı boya